Atrakcje

Weekendowy spacer za miastem
Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie

Atrakcyjne położenie

Atrakcyjne położenie

Wszystkie te atrakcje znajdują się  tylko 15 minut od centrum Warszawy.

Spędzenie wolnego czasu na terenie Rezerwatu to gwarancja unikalnego kontaktu z przyrodą i relaksu.

Po aktywnie wykorzystanym czasie, zapraszamy wszystkich gości do naszego Hotelu na przepyszny obiad serwowany w naszej restauracji.

INTERAKTYWNA MAPA

Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie

Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie

Ciekawe miejsce  na jednodniowy wypad za Warszawę dla miłośników ptaków i amatorów pieszych wycieczek.

Wśród malowniczo krajobrazowych terenów spotkamy ok.100 gatunków ptaków, w tym gatunki zagrożone wyginięciem. Interesująca jest również roślinność rezerwatu, podczas spaceru możemy podziwiać ciekawe gatunki drzew oraz  flory wodnej.

Nic dziwnego, że warto tu przyjechać bez względu na porę roku i oddać się urokowi przyrody, piękne widoki i klimat sprawią że możemy poczuć się jak na przepięknych Mazurach.

Lekcja historii o czasach napoleońskich

Lekcja historii o czasach napoleońskich

To właśnie tutaj ponad 200 lat temu odbyła się słynna bitwa pod Raszynem, w której książę Józef Poniatowski poprowadził wojsko przeciwko Austriakom. Dodatkową atrakcją historyczną okolicy jest barokowy XVII wieczny pałac w Falentach w którym gościł król Zygmunt III,  Jan III Sobieski i Stanisław Poniatowski.

Warto więc wybrać się na spacer między stawami, by przekonać się, że miejsce to związane z wielką historią, też zachwyca przyrodą, emanując ciszą i spokojem.